Метою практики є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі їх майбутньої професії, формування у них, на базі одержаних у вищому навчальному закладі знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних ринкових і виробничих умовах, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності. Практика студентів передбачає безперервність та послідовність її проведення при одержанні потрібного достатнього обсягу практичних знань і умінь відповідно до різних освітніх та кваліфікаційних рівнів: бакалавр, спеціаліст, магістр.
На молодших курсах одним із завдань практики може бути оволодіння студентами робітничою професією з числа масових спеціальностей галузі, що відповідає фаху навчання. Заключною ланкою практичної підготовки є переддипломна практика студентів, яка проводиться перед виконанням магістерської або дипломної роботи. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання з усіх дисциплін навчального плану, дозбирається фактичний матеріал для виконання магістерської або дипломної роботи
Мета і завдання виробничої практики
Виробнича практика студентів спеціальності 171 – Електроніка (освітня програма «Електронні інформаційні системи») проводиться на 3 – му курсі після складання екзаменаційної сесії за 6 – й семестр. За навчальним планом тривалість практики складає 5 тижнів.
Метою виробничої практики є вивчення технологічних процесів в електронних приладах та пристро ях, таких як: установках високого та надвисокого вакууму, системах напуску газів, вакуумного універсального поста типу ВУП – 5М, масспектрометрах типу газового аналізатора (МХ 7301 – 7307), ізотропних вторинно – іонних мас – спектрометрах; дослідження різних тех нологій препарування зразків для проведення досліджень в просвічуючому (ПЕМ) та растровому (РЕМ) електронних мікроскопах, конструкції, принципу роботи та особливостей технологічного процесу в установках науковоємних технологій типу «АНГА», «Плазмовий котел» та інших. Базами практики студентів спе ціальності 171 – Електроніка (освітня програма «Електронні інформаційні системи») є такі організації і підприємства: науково – дослідні установи, робота в яких пов’язана із застосуванням інформаційних систем, сучасними напрямами мікроп риладобудування, сенсорної техніки, наноелектроніки і спінтроніки; промислові підприємства ( Shkoda Transportation , ПАТ «Сумиобленерго» та ін.), робота в яких пов’язана із експлуатацією електронного обладнання, сенсорних систем і робототехнічних комплексів; IT – компанії (PortaOne , ПАТ «Укртелеком», MindK та ін.); комп’ютерні фірми (CompService , Спектр – АС, ПрофТел та ін.), які займаються програмуванням і обслуговуванням 7 комп’ютерної техніки; приватні фірми з маркетингу, виробництва і продажу комп’ ютерної техніки та засобів телекомунікацій та інші.
Завданням практики є здобуття студентами навичок самостійної практичної роботи на електронних приладах і пристроях у відповідності зі своєю майбутньою професією, підготовка студентів до державних іспитів та збір матеріалів до виконання кваліфікаційної роботи. У зв’язку з тим, що під час практики студенти отримують нові знання, уміння і навички, в основному при виконанні конкретних практичних завдань, то допускається робота студентів на штатних посадах (лаборанта, інженера і т.п.) з оплатою або без оплати. Для практикантів, які поглиблюють свої знання в галузі технології та конструювання електронних приладів метою практики є також освоєння теоретичних основ та придбання практичних навичок роботи технолога або конструктора.
Останні коментарі