Обрати сторінку

Академічна мобільність

Коротко про мобільність

☝️ Академічна мобільність – це можливість побути в університеті іншої країни не за свої кошти. Людство давно зрозуміло, що академічна мобільність – це корисно ? та ефективно ?. Бо коли студенти ? та викладачі ?‍? безпосередньо перебувають у стінах інших університетів, краще передається досвід, встановлюються нові контакти, створюються сильні інтернаціональні команди ?. Інтерес до участі очевидний: інша країна, непогане фінансування від закордонних фондів, нові враження та цінний досвід ?.

Який же має бути шлях?

Звісно, є багато програм та історій успіху і універсальний рецепт дати важко. Тим не менше, наступна схема дозволить тобі зорієнтуватися.

  • Знайди програму академічної мобільності, вивчи її цілі та порядок участі. Завантаж комплект документів для подання та рекомендацій щодо заповнення ?.
  • Знайди конкретний університет та конкретних викладачів, з якими контактуватимеш. Ознайомся з їх профілями і тематикою наукової роботи ?. 
  • Шукай точки дотику та можливості взаємної користі один одному. Ця козирна карта завжди грає. Напирай на дослідницьку компоненту. Від тебе ніхто не вимагатиме нічого особливого, просто покажи зацікавленість та обізнаність ⚙️.
  • Знайди тих, хто допоможе тобі у підготовці. Це може бути викладач на твоїй кафедрі, товариш, що мав досвід, заступник декана з наукової роботи, співробітники управління міжнародних зв’язків ?. 
  • Подбай про свій пакет документів: мотиваційний лист, резюме, рекомендаційні листи. Інколи потрібен есей, або пропозиція наукового проекту ?.
  • Вір в перемогу, але розумій реалії. Лише кожне п’яте подання виграє. Тому не здавайся отримавши відмову, а навчайся на власних помилках та подавайся знову ?.

Де шукати підтримку та допомогу?

Координати заступника декана з міжнародної роботи ?‍♂️
Лютий Тарас Володимирович
E-mail: lyutyytv@gmail.com 
 Tel. +380 66 937 91 49 (доступний також у Telegram).

Координати Управління міжнародного співробітництва ?‍?
Web:    https://sumdu.edu.ua/uk/international/international-info/umz.html
Instagram:    @stam.ssu, @academobility_sumdu
Telegram:    https://t.me/stamsumdu 

Факультетська сторінка щодо мобільності ?
(in Progress)

Програми академічної мобільності

https://sumdu.edu.ua/uk/international/academic-mobility.html