Обрати сторінку

Як правильно обирати майбутнє?

Як обрати університет та факультет, на якому здійснюватиметься навчання 👩‍🎓👨‍🎓? 

Питання ⁉️ складне, та загальні рекомендації надати можна💯.

💢 Дані незалежних рейтингів 🥇🥈🥉. 

Хоч це лише бездушні цифри, та за ними часто стоїть праця ✍️ і здобутки 💵. Наприклад, в найвідоміший світовий 🌎рейтинг Times входять лише 6 університетів з України 🇺🇦, один з яких – https://sumdu.edu.ua/ 

💢 Ліцензії 📜, рівень акредитації та її термін дії 📆

Ці дані говорять про наявність права навчати та тривалість цього права. Високі матерії для простих абітурієнтів, однак за запитом 💻 в Google “реєстр ліцензій на навчання” можна швидко знайти ці дані, і вберегтися від можливого обману ☠️.

💢 Інфраструктура

Навчання – це складний і витратний процес, що потребує приміщень 🏢і обладнання 📡. Важливі також спортивні споруди 🏊‍♂️🏟, їдальні 🥘🍔🥐, пристойні гуртожитки 🛏🛁💵 тощо. 10 хвилин вивчення сайту 👩‍💻 університету дасть майже точне уявлення про наявність всього цього.  

💢 Увага до наукової роботи 🔬

Наукова робота ⚗️🧬🔭 в університеті – маркер інтелектуальної потужності викладачів 🎓, що навчатимуть. Перше уявлення про рівень науки в університеті може дати місце у списку тут http://scopus.org.ua/. @sumdu_ua, наприклад, має 9️⃣ місце.

💢 Кадровий склад викладачів

Поважні сивочолі професори 🧙‍♂️- це надійність і традиції, та для балансу на кафедрах  мають працювати і молоді аспіранти 🙋‍♂️, і доценти середнього віку 👩‍🏫. Це важливо для якості навчання.

💢 Взаємодія з роботодавцями 🏪🏨🏦

Зацікавленість роботодавця у співпраці з університетом є гарантією подальшого працевлаштування 🛣 🧰💰 випускників. Факультет ЕлІТ  https://elit.sumdu.edu.ua/  забезпечує  для СумДУ https://sumdu.edu.ua/ стабільну позицію у ТОП-10 опитування DOU за профільними IT 💻спеціальностями.

💢 Активна громадянська ✊позиція студентів та викладачів

Університетське  середовище виховує багато громадянських чеснот 😎 та soft skills 👍 Розвинене студентське самоврядування 🤪🧐🤓 у СумДУ, активність студентів та викладачів ЕлІТ у становленні професійних спільнот 🛠 регіону є гарним прикладом у цьому.