Вітаємо випускника кафедри електроніки, загальної та прикладної фізики Володимира Бутурліма з успішним захистом докторської дисертації та отриманням диплому Ph.D.

Після успішного закінчення магістратури за спеціальністю «Електронні прилади та пристрої» в СумДУ Володимир Бутурлім у 2015 році розпочав підготовку в аспірантурі при кафедрі фізики конденсованих матеріалів Карлового університету (м. Прага, Чеська Республіка). Об’єктами його досліджень були метастабільні фази металевого урану та його гідриди. Розуміння магнітних та транспортних властивостей цих матеріалів є важливим елементом для удосконалення та розробки нових теоретичних моделей, що описують властивості з’єднань f-елементів (це хімічні елементи – Лантаноїди та Актиноїди, f-електронну оболонку атомів яких заповнюють електрони). Результати його наукової роботи були представлені в дисертаційній роботі «Уран в метастабільних станах: структура, магнетизм, надпровідність» («U in metastable systems: structure, magnetism, superconductivity»), яка була захищена у лютому 2021 року. 2 червня 2021 року у Карловому університеті відбулася урочиста церемонія вручення дипломів, на якій Володимир Бутурлім отримав свій диплом доктора філософії. Під час підготовки в аспірантурі Володимир також долучався до проєктів, пов’язаних з дослідження високотемпературних феромагнетиків (UCu2P2, UH3), з’єднань з хвильовим розподілом зарядів (LaPt2Si2, NdPt2Si2) та важкими ферміонами (UTi2H5). Дослідженням фізичних властивостей цих наноструктур Володимир Бутурлім продовжує займатися і зараз.