Із 17 до 22 травня 2021 року старший викладач кафедри електроніки, загальної та прикладної фізики, кандидат педагогічних наук, доцент, гарант ОПП “Середня освіта (Фізика)” Пасько О. О. взяла участь в онлайн-стажуванні «Heavy Ion Therapy Masterclass School» (м. Павія, Італія), організованому міжнародною організацією HITRIplus спільно з Європейською організацією з ядерних досліджень (CERN) в межах програми «Горизонт 2020».

В рамках онлайн-семінару розглядалися фізичні аспекти питання використання прискорювачів елементарних частинок як сучасного методу лікування ракових пухлин за допомогою терапії важкими іонами. Промені важких іонів опромінюють пухлини, фокусуючись на раковій тканині, зберігаючи при цьому здорову тканину навколо неї, що робить лікування більш ефективним, ніж будь-який інший метод опромінення. Окрім лекцій, та віртуальних екскурсій з демонстрацією інструментів для планування лікування, учасники взяли участь в онлайн-майстер-класах, присвячених системам планування терапії важкими іонами (TPS). Участь у майстер-класах передбачала виконання практичних вправ та індивідуальних проєктів щодо планування опромінення у середовищі MatRad.

Отриманий досвід стане у нагоді для розкриття прикладних аспектів фізичної науки у підготовці майбутніх вчителів фізики.