11 травня 2021 року студенти спеціальності 014 Середня освіта (Фізика) взяли участь в онлайн-лекції “Екскурсія на СКІТ: суперкомп’ютери та штучний інтелект” в середовищі Zoom. Спікером лекції був завідувач лабораторії високопродуктивних та розподілених обчислень, к.т.н. Головинський Андрій.

Суперкомп’ютери є рушієм інновацій у багатьох областях науки: генетики передбачають ефективність нових ліків, моделюють поведінку клітинних механізмів, теоретичні фізики досліджують структуру матерії, історики за допомогою методів фотограмметрії будують 3Д моделі розкопів, а кібернетики досліджують моделі штучного інтелекту. У лекції було розглянуто фізичні аспекти будови суперкопомп’ютера, його операційної системи, обговорено типові задачі, а також здійснено віртуальний екскурс по суперкомп’ютерному комплексу СКІТ Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України.