10-15 вересня 2023 р. у м. Братислава (Словацька Республіка) пройшла 13-та Міжнародна наукова конференція «Наноматеріали: застосування та властивості» (2023 IEEE 13th International Conference «Nanomaterials: Applications & Properties»).

Конференція була організована спільно Сумським державним університетом та Інститутом електротехніки Словацької академії наук (Institute of Electrical Engineering, Slovak Academy of Sciences), Словацьким технічним університетом (Slovak University of Technology in Bratislava), Радою з нанотехнологій Інституту інженерів електротехніки та електроніки (IEEE Nanotechnology Council) та за вагомої підтримки Магнітного товариства (IEEE Magnetics Society), Американсько-української фундації (U.S.-UA Foundation), компанії «Атлант 3Д наносистемс» (ATLANT 3D Nanosystems).

У конференції взяли участь близько 350 учасників, у тому числі майже 100 – онлайн. Було надіслано більше 400 абстрактів, співавторами яких стали близько 1500 вчених. На конференції в рамках 12 різних тематик представлено більше 150 усних та 160 постерних доповідей.

Юрій Шабельник, доцент кафедри електроніки, загальної та прикладної фізики, як член організаційного комітету, відвідав конференцію безпосередньо, брав участь в роботі усних та постерних сесіях, а також панельних дискусіях. Аспіранти та студенти спеціальностей 105 Прикладна фізика та наноматеріали, 171 Електроніка та 014 Середня освіта. Фізика змогли взяти участь в конфренції дистанційно, так як організаторами конференції були організовані онлайн трансляції в Zoom. Доповідачі отримали відповідні сертифікати учасника.

Наступна конференція «IEEE NAP-2024» буде організована спільно з Інститутом атомної фізики та спектроскопії Латвійського університету та пройде у м. Рига з 8 по 13 вересня 2024 року.