24 травня 2021 року відбувся онлайн науковий вебінар «Обробка даних за допомогою спінових хвиль». Спікером став проф., д-р наук Андрій Чумак з фізичного факультету Віденського університету в м. Австрія.

Професор Андрій Чумак є науковим фахівцем, керівником дослідницької групи «Наномагнетизм та магноніка». Його команда проводить провідні міжнародні дослідження у галузі магнетизму. Вони займається дослідженнями фізичних явищ, що спостерігаються у магнітних та надпровідних системах та вивчають можливість застосування їх у сучасній наноелектроніці. Пан Андрій розповів про світові тенденції та напрямки досліджень нових типів комп’ютерної пам’яті. Головна мета, яка ставиться перед його науковою групою – це створення елементу пам’яті, управління інформацією в якому відбувається за допомогою спінових хвиль у магнітному полі. Стандартно процес «запису-зчитування» відбувається під дією електричного струму. З матеріалами доповіді можна ознайомитися за посиланням.

Дана зустріч надихнула студентів та аспірантів спеціальностей 014.08 Середня освіта.Фізика, 171 Електроніка, 105 Прикладна фізика та наноматеріали на посилене вивчення фізичних принципів магнітних властивостей матеріалів, зокрема магноніки – галузі науки, що стосується транспортування та обробки інформації за допомогою спінових хвиль.