Обрати сторінку

Школа академічної мобільності

Другий подкаст присвяченій загальним принципам та основам програм мобільності. Акцент робиться на цілі програми та підлатування під них вашої заявки задля кращих шансів.

Третій подкаст присвяченій CV формі – документу, що супроводжує нас протягом всього професійного життя. Принципи оформлення цього документу на програму Академічної мобільності не відрізняються від загальних: подавати чітко і структуровано релевантну інформацію. Тому матеріал подкасту актуальний не лише для академічної мобільності.

Четвертий подкаст присвячений двом іншим персональним документам: мотиваційному та рекомендаційному листам. Це різні документи, але разом із CV формою вони утворюють єдиний комплекс. Тепер ви знаєте все у теорії. Залишилось лише дещо попрактикуватися.

П’ятий подкаст дає вичерпну характеристику двом найбільш популярним програмам мобільності серед студентів: UGRAD та DAAD. Пояснюються засади участі та відбору, структура пакету документів та даються рекомендації до підготовки кожного з них.

ERASMUS – мета-програма з мільярдним бюджетом на півмільйона учасників. Вражає, правда? Вона має свою внутрішню будову, та в першу чергу, спрямована на академічну мобільність. А додатково можна отримати інформацію за наступними посиланнями:
https://ec.europa.eu/programmes/erasm...
https://intermozaika.kpi.ua/erasmus-k1
https://studway.com.ua/erasmus-plus/
https://ec.europa.eu/programmes/erasm...
https://univerpl.com.ua/blog/erasmus-...
https://ec.europa.eu/programmes/erasm...
https://erasmusplus.org.ua/korysna-in... - тут є величезний гайд з написання проектів

Технології роботи із складними професійними тексами дають можливість кожному стати хоч трошки але письменником. Навичка необхідна і під час написання виграшної заявки на академічну мобільність, та й взагалі в масі інших професійних обставин.

Вміння будувати правильні речення, складати їх в цілісні абзаци, підкорені продуманій системі аргументації – безцінне.

Дуже багато теорії в попередніх подкастах було потрібно для того, щоб зараз показати на живому і дуже актуальному для програми UGRAD приклады як саме написати переможний есей, який розтопить серця селекторів.

Як написати вдалий науковий проект? Треба знати логіку тих хто його буде читати та вивчити рекомендовану структуру документу. Чому це важливо? Багато програм мобільності вимагають від апліканта подавати науковий проект як свідоцтво реалістичності майбутньої співпраці.

Чому часто в тексті зустрічаються числа у квадратних дужках і що то за перелік знаходиться у кінці документу? Це так звані літературні джерела, і проблема їх вживання не така проста, як здається. Треба знати як класифікацію джерел, так і правила роботи із ним. Тому даний подкаст корисний усім студентам незалежно від ступеню бажання взяти участь в академічній мобільності.

Корисні посилання при відомий менеджер Mendeley:
http://elsevierscience.ru/files/pdf/M...
https://lit-review.ru/guides/Mendeley...
https://www.mendeley.com/guides/videos
https://www.mendeley.com/guides/web
https://youtu.be/XTfVCiksapk
https://youtu.be/H4osP8Gp3Kk
https://youtu.be/ClLkG9rl-i0

Останній подкаст має організаційне навантаження та розповідає як і де шукати програми мобільності, до кого звертатися по допомогу, та які внутрішні документи треба оформляти, коли вдача вам посміхнеться і ви виграєте у конкурсі.
Список онлайн каталогів програм академічної мобільності:
https://scholarship-positions.com/
http://www.scholars4dev.com/tag/schol...
https://worldscholarshipforum.com/
https://www.heysuccess.com/
https://www.youthop.com/
https://www.science-community.org/uk/...
https://biggggidea.com/opportunities/
https://unistudy.org.ua/
https://studway.com.ua/
https://houseofeurope.org.ua/opportun...
Список онлайн-ресурсів СумДУ про академічну мобільність
https://www.instagram.com/academobili...
https://www.instagram.com/stam.ssu/
https://t.me/stamsumdu
https://sumdu.edu.ua/uk/international...
https://sumdu.edu.ua/uk/international...
https://www.facebook.com/groups/35117...
Форма для реєстрації учасника академічної мобільності, актуальна для факультету ЕлІТ
https://forms.gle/GdekPEuKXkPdgXv1A